bdswiss erfahrungen

 

           Witam serdecznie po bardzo długiej przerwie. Czas pandemii to był i niestety jest dla wszystkich trudny czas... Covidowe obostrzenia dotknęły i nasze stowarzyszenie, którego przecież głównymi zadaniami są turnusy rehabilitacyjne czy spotkania  integracyjne. Dzięki szczepieniom na horyzoncie pojawiła się iskierka nadziei, że może przyszły 2022 rok będzie łaskawszy i pozwoli na reaktywację naszego najważniejszego zadania – turnusu rehabilitacyjnego.  W czasie dwuletniej przerwy jednak sporo zmieniło się nie tylko w naszym życiu ale i w gospodarce. „ Zamknięcie” w domach sprawiło, że obecnie mamy kontakt tylko z niewielką grupą wolontariuszy, a bez nich, ich pracy zorganizowanie planowanego na przyszły rok wyjazdu będzie niemożliwe. To niestety, nie jedyny problem. W przeciągu ostatnich dwóch lat doświadczyliśmy znaczącego wzrost cen we wszystkich dziedzinach życia – wzrosły również ceny pobytu w ośrodku w Głuchołazach, koszty transportu, itd. Pragnę przypomnieć, że obiekt „Skowronek” w Głuchołazach wybieramy ze względu na dużą liczbę pokoi przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Podsumowując ten nieco długi wstęp informuję, że już teraz potrzebujemy informacji zwrotnej czy znajdą się wolontariusze chętni do współpracy, decydujący się oddać swój czas i swoje talenty kolegom mniej sprawnym w terminie od 23 lipca do 6 sierpnia 2022 r.

           Nie wiemy również, czy ze względu na wzrost kosztów będą chętne na wyjazd osoby niepełnosprawne, ponieważ skalkulowane koszty przyszłorocznego turnusu wyniosą 4 400 (koszt osoby niepełnosprawnej z rehabilitacją wynosi: 2 300 zł, koszt opiekuna wynosi: 2100 zł. Oczywiście opiekun wolontariusz nie ponosi kosztów wyjazdu.

           Pandemia zmusza nas organizatorów do stosowania szczególnych środków ostrożności. Na turnus będą mogły wyjechać wyłącznie osoby zaszczepione lub te, które przedstawią negatywny wynik badania na Covid-19.

            Pragnę ponadto poinformować, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zwłaszcza dla osób poruszających się na wózkach, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

           Termin potwierdzenia rezerwacji ośrodka dla naszego stowarzyszenia mija 30 grudnia 2021. Do tego czasu musimy mieć zgłoszenia zarówno osób niepełnosprawnych, jak również opiekunów wolontariuszy.

         Proszę zatem zarówno opiekunów wolontariuszy, jak i osoby niepełnosprawne o zgłoszenia chęci wyjazdu w terminie do 20 grudnia 2021 włącznie pod nr telefonu 603 879 474,  lub 601 458 698 .

           Mam wielką nadzieję, że pandemia nie pokona naszej cudnej Rodziny RAZEM i wspaniałe 2 tygodnie 2022 roku spędzimy w radosnej atmosferze podczas wspólnego kolonijnego wyjazdu.