bdswiss erfahrungen

Krzysztof Helena i Krzysztof Bełtowscy - Stowarzyszenie Razem z Chybia 

 

Na wrześniowej sesji Rady Gminy w Chybiu był spory tłum. A to za sprawą członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" w Chybiu.

„Ze łzami w Oczach” Widok osób niepełnosprawnych to dla wielu dyskomfort. Wlepiamy oczy w osobę na wózku lub wręcz przeciwnie, omijamy wzrokiem, jakby nie istniała. Aby dowiedzieć się, jakimi tak naprawdę są ludzie dotknięci kalectwem, jakie mają potrzeby, trzeba ich poznać i zrozumieć. To podobno fantastyczne doświadczenie

 

"Czym mogę służyć?" -Piotr kelner w admiralskiej czapce z kartonu i takiejże górnej części munduru oficera marynarki, z kurtuazją kłania się gościom przybyłym do kawiarenki morskiej w Rycerce Górnej. 

Daria jest niezwykle żywa i trochę zaczepna: ciągle chce wyręczyć któregoś z opiekunów i sama pchać jeden z wózków, co chwilę wymyśli jakąś nową psotę.

Żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada z Poznania, spotkali się z podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM.