bdswiss erfahrungen

Witam Was z prawie miesięcznym opóźnieniem. Jak pewnie zdążyliście się dowiedzieć, turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach , planowany na ten rok, dojdzie do skutku. Zapisy osób niepełnosprawnych zostały zakończone i wszystkich zapisanych prosimy o potwierdzenie chęci udziału wpłatą zaliczki w kwocie 1000 zł do 10 kwietnia br. Indywidualne przesunięcie terminu wpłaty zaliczki będzie możliwe po konsultacji telefonicznej z organizatorami. Przypominam również o intensywnym poszukiwaniu opiekunów wolontariuszy do opieki. W chwili obecnej brakuje 7 dziewczyn i 10 chłopaków. Za zgłoszenie się do pracy wolontaryjnej, jak i za pomoc w propagowani i poszukiwaniu odpowiedzialnych opiekunów, będziemy bardzo wdzięczni.

Dobro wraca, zwykle z nawiązką.

           Rozpoczęliśmy 2024 rok a w raz z nim przygotowania do kolejnego letniego wyjazdu. Witam zatem wszystkich zainteresowanych turnusem rehabilitacyjnym, który planujemy, podobnie jak w latach poprzednich,  w Ośrodku "Skowronek" przy Instytucie Dydaktyczno- Naukowym w Głuchołazach w terminie od 20 lipca do 3 sierpnia 2024. Koszt turnusu osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem w tym roku wyniesie 7500 zł. Zwykle zapisy na turnus rozpoczynaliśmy w marcu, jednak ze względu na znaczącą podwyżkę ceny pobytu w ośrodku nie wiemy czy podejmować się organizacji turnusu. Do 15 lutego br musimy dać odpowiedź dotyczącą potwierdzenia rezerwacji. Rozpoczynamy już teraz nabór chętnych do uczestnictwa w turnusie. W zależności od ilości zgłoszeń w dniu 15 lutego zarząd stowarzyszenia podejmie decyzję czy turnus rehabilitacyjny dojdzie do skutku, czy nie. W pokryciu kosztów turnusu może pomóc dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.Spełniamy również wszystkie wymogi Opieki Wytchnieniowej. Mam nadzieję, że "galopujące" ceny nie przeszkodzą w wyjeździe na oczekiwany przez wszystkich turnus.

Zgłoszenia telefoniczne pod nr. 601 458 698 oraz 603 879 474 przyjmujemy do 14 lutego 2024

 

Wooden Stable at Dark Blue Starry Night, Jesus Christ Birth Concept with Copy Space

Jak co roku o tej porze, kiedy śnieg za oknem prószy,
uśmiechamy się do siebie, i tak jakoś lżej na duszy.
Na te jakże dni szczególne, czas Bożego Narodzenia,
I my chcemy z serdecznością, dzisiaj złożyć Wam życzenia.

Niechaj w sercach Gwiazda błyśnie, co świeciła nad Betlejem,
mimo trudów codzienności, znowu wleje w nas nadzieję.
Aby znikły waśnie, spory, serdeczności więcej było,
nad opłatkiem przełamanym, przebaczenie zagościło.

Gwaru w domach Wam życzymy, i zapachów całe mnóstwo,
niech się pyszni karp smażony i do tego groch z kapustą.
Kolęd śpiew i dobre słowa, niechaj płyną znad talerzy,
a do chorych i samotnych, niech życzliwy sąsiad bieży.

O północy, jak Pasterze, znajdźcie w żłóbku Małe Dziecię,
niechaj wieść o Bożym Synu, znowu niesie się po świecie.
Aby Jezus, ten w stajence, raz kolejny dał nadzieję,
że umilkną wystrzały, wojenne dymy wiatr rozwieje.

Kończy się rok w kalendarzu, w tym Nowym, niech się darzy,
Co by zdrowia nie zbrakło, i uśmiech gościł na twarzy.
Byście swoje marzenia spełniali „pełnym gazem”,
tego chcemy Wam życzyć – od Stowarzyszenia „Razem”

             Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie spotykamy się z bliskimi, dzielimy się opłatkiem, serdecznościami... I my pragniemy spotkać się z naszą tegoroczną turnusową rodziną RAZEM przy wspólnym stole w Restauracji Smakosz w Chybiu, w dniu 22 grudnia 2023 o godzinie 11:30. W programie jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego w Chybiu i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu oraz poczęstunek.  Chętnych prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod nr 603 879 474 oraz 601 458 698 do dnia 12 grudnia 2023.   

             Serdecznie zapraszamy!

Trwa nabór wolontariuszy na turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach. Na swojego opiekuna w  trakcie kolonii oczekuje 13 niepełnosprawnych dziewcząt i 14 chłopców, bez których zmuszeni będą do rezygnacji z wyjazdu i pozostania domu. Ponawiamy więc prośbę o zgłaszanie się wszystkich wrażliwych , chętnych do pomocy drugiemu człowiekowi osób i zapewniamy, że ten czas przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń i dużo satysfakcji. Dobro zawsze wraca.

Przypominamy, że turnus trwa od 15 do 29 lipca 2023r. Zgłoszenia osobiste u organizatorów ( Chybie, ul. Chopina 12) lub telefoniczne pod nr 603 879 474 lub 601 458 698

Serdecznie pozdrawiam!

Witam serdecznie sympatyków naszego stowarzyszenia a zwłaszcza chętnych do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach. W związku z koniecznością potwierdzenia rezerwacji w ośrodku zapisy chętnych do udziału w turnusie rozpoczęliśmy już w grudniu.  Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych wyjazdem, że przystępujemy do organizacji turnusu rehabilitacyjnego. W chwili obecnej mamy jeszcze kilka wolnych wolnych miejsc, więc jeżeli są jeszcze osoby chętne do wzięcia udziału w turnusie od 15 do 29 lipca 2023 w "Ośrodku Skowronek" w Głuchołazach, to prosimy o jak najszybsze podjęcie decyzji i zapis telefoniczny pod nr 601 458 698 lub 603 879 474.

Osoby, które już zgłosiły chęć udziału w turnusie proszone są o uiszczenie zaliczki w wysokości 1000 zł do 15 marca 2023.

Zapisy opiekunów wolontariuszy!

Turnus rehabilitacyjny nie może odbyć się bez opiekunów wolontariuszy. Bardzo proszę wszystkie osoby wrażliwe, pełne empatii, które chcą dwa tygodnie swoich wakacji, może urlopu,  poświęcić drugiemu człowiekowi a jednocześnie przeżyć niezapomniane chwile w "Rodzinie Razem" do  zapisania się pod wyżej podanymi numerami. Mam wielką nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych opiekunów zarówno dziewczyn jak i chłopaków do podjęcia się trudnego, ale dającego wiele satysfakcji i radości zadania, i każdy zapisany podopieczny znajdzie swoją bratnią duszę - opiekuna wolontariusza, i będzie mógł radośnie przeżyć ten wakacyjny wyjazd.

Pozdrawiam serdecznie

          Rok 2022 powoli zmierza ku końcowi i jak co roku planujemy dla podopiecznych, wolontariuszy i sympatyków stowarzyszenia zorganizować spotkanie świąteczne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych spotkaniem przy wspólnym stole o przybycie do Restauracji Smakosz w dniu 22 grudnia 2022, na godzinę 13:00. Chęć udziału w naszej wigilijce prosimy zgłaszać pod nr tel: 603 879 474 lub 601 458 698 do 13 grudnia 2022. Choć czas przedświąteczny jest zwykle intensywny, to liczymy na Waszą liczną obecność.

           Serdecznie zapraszamy

 

           Witam wszystkich zainteresowanych turnusem rehabilitacyjnym organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Jak wiecie, od lat korzystamy z ośrodka rehabilitacyjno wypoczynkowego w Głuchołazach, gdyż dysponuje dużą ilością pokoi z dostosowaniem dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Jednak w związku ze znacznym wzrostem cen za pobyt w ośrodku nasz przyszłoroczny wyjazd stoi pod wielkim znakiem zapytania. Co prawda, rezerwacja ośrodka została już dokonana (od 15  do 29 lipca 2023), ale koszt przyszłorocznego turnusu wyniósłby około 6 000 zł (pobyt w ośrodku dla podopiecznego i opiekuna - 5 000 zł + koszty transportu, ubezpieczenia, wycieczek i innych atrakcji). Do 30 grudnia 2022 musimy potwierdzić rezerwację obiektu, dlatego już teraz musimy wiedzieć, czy znajdą się osoby chętne do udziału w turnusie. Proszę zatem wszystkich podopiecznych zainteresowanych wyjazdem o jak najszybsze potwierdzenie tego faktu. Brak zgłoszeń spowoduje odwołanie rezerwacji.

           Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, zarówno pozytywną, jak i negatywną do 29.grudnia 2022, bo będę mieć informację zwrotną, że do wszystkich zainteresowanych ta wiadomość dotarła.

Pozdrawiam Was serdecznie.

       Witam Was serdecznie i po raz kolejny zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Kolonie dla osób niepełnosprawnych tuż tuż a wciąż potrzebni opiekunowie. Do pełni szczęścia brakuję nam 3 chłopaków wolontariuszy, którzy podzielą się swoim wolnym czasem z niepełnosprawnymi kolegami. Nasze życie zmusza nas do ciągłego starania się o pracę, lepsze życie. Jeżeli jednak cząstkę tego czasu poświęcimy tym, którym w życiu zdecydowanie trudniej, to z całą pewnością będzie to czas procentujący w późniejszym życiu solidną nawiązką. Dobro zawsze wraca. Zachęcam chłopaków do podjęcia tego wyzwania, może i odpowiedzialnego, ale dającego jakże wiele satysfakcji. Termin wyjazdu 23.07 - 06.08.2022, spotkanie przedkolonijne 24 - 25 czerwca br. Wszelkie informacje pod nr tel. 603 879 474 lub 601 458 698.

       Zwracam się też o pomoc w pokryciu kosztów turnusu dla mamy z Ukrainy i jej dzieci (2 chłopcy - bliźniacy niepełnosprawni z dziecięcym porażeniem mózgowym)). Koszt pobytu dla 1 dziecka z opiekunem wynosi 4 400 zł. Za każdą wpłatę dla tej podwójnie pokrzywdzonej rodziny składam serdeczne podziękowanie.

            Przygotowania do tegorocznego turnusu trwają ale... jak to z nami bywa, zawsze pojawiają się kłopoty. Tym razem potrzebujemy pielęgniarki, która otoczyłaby opieką medyczną naszą kolonijną grupę. Zapewniamy pobyt w jednoosobowym pokoju dobre wyżywienie i mimo obowiązków dobrze spędzony czas. Niestety nie zapewniamy wynagrodzenia gdyż wszyscy w stowarzyszeniu pracujemy jako wolontariusze. Jeżeli pielęgniarka/ pielęgniarz/ratownik medyczny (posiadający prawo do wykonywania zawodu) byłby chętny do wzięcia udziału w tym wakacyjnym wyjeździe proszę o zgłoszenie chęci udziału pod nr tel 603 879 474

           Zapraszam serdecznie, satysfakcja gwarantowana

 

           Wstępne rozeznanie potwierdziło bardzo duże zainteresowanie wyjazdem na wakacje. W związku z tym przystąpiliśmy do realizacji zadania. Turnus odbędzie się w terminie od 23.07. do 6.08.2022 w naszym stałym ośrodku Skowronek w Głuchołazach. Osoby niepełnosprawne, które zgłosiły chęć udziału w turnusie, proszone są o dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł do 15 marca br.

 

           W dalszym ciągu prowadzimy nabór chętnych wolontariuszy zarówno dziewcząt jak i chłopaków. Ufamy, że znajdą się osoby wrażliwe, chętne do pomocy. Ten czas na pewno będzie procentował w przyszłości. Dobro zawsze wraca.

 

 

 3