bdswiss erfahrungen

Kochani! W dniu dzisiejszym ogromna tragedia dotknęła naszego przyjaciela wieloletniego wolontariusza Romka. W pożarze, który wybuchł w jego domu zginęła 14 - letnia córka. On sam z dwójką synów przebywa w szpitalu. Budynek i wszystko co posiadali zostało doszczętnie spalone. Romek to wspaniały człowiek wychowujący czwórkę dzieci, który przez wiele lat poświęcał siebie i  swój wolny czas dla innych,  a dzisiaj sam potrzebuje pomocy.
Na miejscu wójt gminy Gorlice organizuje pomoc .
My ze swojej strony apelujemy o pomoc finansową na konto stowarzyszenia:
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM
ul. Chopina 12 43-520 Chybie
Nr konta 21 1050 1083 1000 0022 2613 9422 ,  tytuł wpłaty "pomoc dla Romka".
Prosimy o udostępnianie informacji oraz wpłaty na ten cel, które możliwie jak najszybciej zostaną przekazane poszkodowanym.
Zgodnie ze słowami naszego hymnu "Razem możemy więcej"

 

Anioł   powiedział do Józefa:  Józefie, wstań, weź Dziecię

i Jego Matkę  i uchodź do Egiptu (por. Mt 2,13).

            Dziś mówi także do nas wstań!
            Tak, wstańcie!
            Niech was nie przygniatają niezliczone
            troski naszych czasów.
            Wstańcie i bądźcie pogodni!
            Idźcie radośni przez dzień powszedni.
            Dziś tak bardzo potrzeba,
            abyśmy wnosili radość w codzienne życie.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy Zarząd Stowarzyszenia "Razem"

 

Witam serdecznie wszystkich oczekujących na decyzję w sprawie tegorocznego turnusu. Po długim zastanowieniu się, po konsultacjach z osobami, które na turnusie miały sprawować opiekę medyczną, z przykrością musimy poinformować, że planowany letni wyjazd do Głuchołazów nie dojdzie do skutku. Nasza grupa kolonijna jest bardzo duża- licząca ponad 100 osób. Złagodzone przepisy epidemiologiczne określają limity spotkań do 50 osób. Nasi podopieczni ponadto należą do grupy podwyższonego ryzyka. Nie możemy ryzykować ich zdrowiem i życiem. Zdajemy sobie sprawę, wielu osobom, oczekującym na ten wyjazd przez cały rok, ta decyzja sprawi przykrość.  Bezpieczeństwo jednak jest dla nas  najważniejsze. Osoby, które wpłaciły zaliczki niebawem otrzymają je zwrócone na konta. Życzymy wszystkim podopiecznym i gotowym do pracy wolontariuszom dużo zdrowia. Mamy nadzieję, że pokonamy wszystkie trudności i spotkamy się w przyszłym roku.

           W związku z licznymi telefonami dotyczącymi tegorocznych wakacji, informujemy, że zapisy na turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach odbędą się 7 marca dla osób z powiatu cieszyńskiego i 14 marca 2020 dla osób z innych regionów Polski. Martwi nas fakt, że w tym roku chęć udziału w turnusie w roli opiekunów zgłosiło tylko 25 wolontariuszy ( to aż o połowę mniej niż w latach ubiegłych ). Liczba miejsc dla podopiecznych zatem również będzie mocno ograniczona.

           Zwracamy się więc z apelem do wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem od 18 lipca do 1 sierpnia 2020, mają otwarte serce  i chcą poświęcić je przez te dwa tygodnie niepełnosprawnemu koledze czy koleżance do telefonicznego potwierdzenia chęci wyjazdu (tel 603 879 474 lub 601 458 698)  Szczęście i radość wypisana na twarzy podopiecznego z pewnością wynagrodzi trud a satysfakcja z dobrze wykorzystanego czasu zapadnie na długo w pamięci.W młodych ludziach jest ogromna siła, o czym zdołaliśmy się już wielokrotnie przekonać. Wierzymy więc, że mobilizacja wśród wolontariuszy może wiele zdziałać.

         Tylko Razem możemy wiele!

 

No to ruszamy.... Od kilku lat organizowanie turnusów rehabilitacyjnych rozpoczynamy naborem opiekunów. Nietrudno sobie wyobrazić, że bez Was, drodzy wolontariusze, nasze kolonie nie będą mogły zaistnieć, i to od Was zależy ile osób niepełnosprawnych będzie miało możliwość udziału w turnusie rehabilitacyjnym w 2020 roku.

Turnus zaplanowany jest od 18 lipca do 1 sierpnia 2020 roku w  Ośrodku Formacyjno-Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Skowronek" w Głuchołazach.

Wyjazd w roli opiekuna na turnus wymaga odpowiedzialności za siebie i powierzonego podopiecznego, wymaga cierpliwości, czasem rezygnacji z własnego odpoczynku lub relaksu .. Praca wykonana na turnusie przysparza jednak tak wiele satysfakcji i zadowolenia, że zrobiło sie coś dobrego, coś wielkiego, że wielu wolontariuszy wraca do nas.

Zapraszamy zatem opiekunów, którzy pojadą na turnus kolejny raz, i opiekunów, którzy to wyzwanie podejmą po raz pierwszy. Wszystkich wolontariuszy, którzy na ten okres 2 tygodni zechcą podzielić się swoim czasem, radością, chęcią bycia z kimś potrzebującym pomocy,  do zapisów OSOBISTYCH (często Wolontariusze wymieniają się między sobą o chęci wyjazdu, ale nie zgłaszają nam tego, co utrudnia organizację) pod   nr tel 603 879 474      lub    601 458 698.   telefon  33 85 61 369 jest już nieaktualny.

Zapraszamy  !  

 

 

        Jak to już stało się naszą tradycją, tak i w tym roku, zapraszamy wszystkich uczestników turnusu rehabilitacyjnego wraz z rodzicami, wolontariuszy oraz członków i sympatyków naszego stowarzyszenia na spotkanie przedświąteczne, które odbędzie 20 grudnia br. 

       Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu tradycyjnymi Jasełkami przygotowanymi przez młodzież tej szkoły a zakończymy biesiadowaniem przy świątecznym stole w Restauracji Smakosz.

       Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu u organizatorów telefonicznie: 603 879 474 lub 601 458 698
w terminie do 12 grudnia 2019

       Mamy nadzieję, że, w tę, 20-stą rocznicę powstania naszego stowarzyszenia, licznie zgromadzimy się przy wspólnym stole. Serdecznie zapraszamy!

 

W dniach 31.05. – 1.06. 2019 r. organizujemy spotkanie przedkolonijne dla osób niepełnosprawnych oraz opiekunów wolontariuszy wyjeżdzających na turnus rehabilitacyjny do Głuchołazów.

W piątek 30 maja br.  W godzinach od 1600  do 1900 odbędzie się szkolenie opiekunów wolontariuszy w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu. Obecność wszystkich wyjeżdżających obowiązkowa. Dla opiekunów z innych regionów Polski istnieje możliwość rezerwacji noclegu.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się spotkanie podopiecznych i ich rodziców z opiekunami
w
Szkole Podstawowej w Mnichu /ul. Kopernika 12, 43-520 Chybie/

W programie spotkania:

900  - sprawy organizacyjne

930 – spotkanie podopiecznych z wolontariuszami, wywiad

1030  zabawy integracyjne dla wyjeżdżających / prelekcja dla rodziców na temat zdrowego żywienia oraz warsztaty rękodzieła (do wyboru).

1400 – obiad

1500 – zakończenie spotkania

W związku z koniecznością przygotowania miejsc i posiłku prosimy o potwierdzanie obecności na spotkaniu pod nr tel. 603 879 474. Brak potwierdzenia obecności na spotkaniu przez opiekunów będzie jednoznaczne z rezygnacją w turnusie.

 

Nabór uczestników na turnus rehabilitacyjny do Głuchołazów zakończony. Po ustaleniach cen z ośrodkiem informujemy, że koszt tegorocznego wyjazdu wyniesie 3400 zł (1800 dla osoby niepełnosprawnej i 1600 dla opiekuna). Zaliczkę w kwocie 500 zł prosimy wpłacać do 12 kwietnia 2019. Brak wpłaty w wyznaczonym terminie potraktujemy jako rezygnację z wyjazdu. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 603 879 474 lub 601 458 698 (po godz. 15)

           Ruszamy z zapisami na turnus rehabilitacyjny do Głuchołazów. Przypominamy, że tegoroczny turnus odbędzie się w terminie od 13 do 27 lipca 2019 r. Zapisy dla chętnych osób niepełnosprawnych z powiatów cieszyńskiego i bielskiego rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek tj. 18 lutego, osoby z innych rejonów Polski przyjmować będziemy w miarę wolnych miejsc od 2 marca 2019. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy pod nr tel 603 879 474 lub 601 458 698 od godz. 800

           Nadal trwają zapisy opiekunów wolontariuszy, zwłaszcza mężczyzn. Od ilości opiekunów zależy ilość miejsc na turnusie dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy zatem do współpracy

Witam wszystkich odwiedzających nasza stronę i informuję o rozpoczęciu naboru opiekunów wolontariuszy na kolejny turnus rehabilitacyjny, który odbędzie się w terminie od 13 do 27 lipca 2019 r. Złożyliśmy stosowne dokumenty do Wojewody Śląskiego  i obecnie oczekujemy na wpis do rejestru organizatorów turnusu. Prosimy wszystkich zainteresowanych bezinteresowną pracą na rzecz innych, mniej sprawnych, obarczonych różnym stopniem niepełnosprawności osób o zgłaszanie się do nas osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 603 879 474 lub 601 458 698. W zależności od tego ilu będzie opiekunów będziemy mogli przeprowadzić nabór osób niepełnosprawnych pragnących wyjechać na turnus. Węźcie proszę do serca to nasze hasło że "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"